Fundator
Leonard Zembrzuski – w okresie 7.03.2003 do 10.12.2012 Prezes Zarządu – z zawodu mgr. inż energetyk. Zajmuje się tematyką rozwoju gospodarczego i rozwoju przedsiębiorczości.
W 2010 roku opracował i przedstawił strategiczny program rozwoju gospodarczego dla Włocławka, który jest zamieszczony w internecie pod nazwą „ Głosuj na rozwój gospodarczy Włocławka”- program ten jest w znacznej części z ogromnym powodzeniem realizowany przez władze samorządowe tego miasta.
W okresie przedakcesyjnym do Unii Europejskiej wielką jego zasługą dla kraju była działalność w CPD.
W 2002 roku pełniąc obowiązki prezesa tej organizacji silnie domagał się od ówczesnych Władz RP, uwolnienia płacy minimalnej (760 PLN brutto), argumentując przy tym, że takie działanie zaowocuje wzrostem gospodarczym i poprawą wskaźnika PKB, który oscylował wówczas na poziomie 0,2%.
Prezes Zarządu
Bożena Banachowicz – od 2008 roku działała w fundacji na rzecz potrzebujących pomocy jako Vice Prezes, a od 10.12.2012 pełni funkcję Prezesa Fundacji. Z zawodu jest pielęgniarką obdarzoną zapałem niesienia pomocy innym. W latach 1970-80 działała na rzecz zawodu w Polskim Towarzystwie Pielęgniarskim, a w latach 1992-2007 aktywnie walczyła o poprawę warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych, a także o poprawę warunków leczenia pacjentów. Jest założycielką oraz pierwszą przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (1995-2005). Pracowała na różnych stanowiskach pielęgniarskich, jak również jako nauczycielka zawodu. Ukończyła szereg kursów o tematyce negocjacji, organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia.
Vice Prezes Zarządu Fundacji – Danuta Rogalska
Przewodniczący Rady Fundacji – Jacek Olszewski
Członkowie Rady Fundacji:
– Sabina Palasek
– Zbigniew Olszewski
Zarząd Fundacji Pracy i Ochrony Zdrowia realizując cele, działania i zamierzenia, podlega obowiązkowi rozliczania się z każdej złotówki, a za swoją pracę nie otrzymuje wynagrodzenia.
Priorytetem działań Zarządu Fundacji jest pomoc ludziom, którzy:
a) zmagają się z trudną rzeczywistością,
b) są chorzy i niepełnosprawni,
c) znajdują się w trudnej sytuacji życiowej,
d) pozostają bez pracy lub są zagrożeni jej utratą.